Jump to content

valusarja -> peltisatsi


Recommended Posts

Kirjoitettu

Tarkoitus vaihtaa orkkis valusarjat peltisatsiin(350 tpi).. Valusarjaan menee moottorin kummallekin puolelle kolme putkea, jotain tekemistä saastelaitteille, mikä funktio? Otanko vaan pois, tukin vai miten? Miten vaikuttaa moottorin käyntiin? Tarviiko jotain muuta huomioida kun ne ottaa irti? Haulla varmaan löytyy kaikenlaista, mut kun ei jaksa kauheen pitkälle asti etsiä..

 

Hyvää joulua kaikille! :)

Kirjoitettu

itseasiassa 4 putkea kummalleki puolelle.on peltisarjoja jossa nuo ilmaputket myös,käyvät bolt-on siihen yhdys ilmaputkeen.

putket ja ilmapumpun voi myös  poistaa jos hankkii toisenlaiset sarjat.vähän työläämpi ratkasu.kumpaakin versiota porukat täällä

toteutellu.jos viritysinto ei lopu peltisarjoihin,poistasin kyllä turhat vermeet ja hommaisin hyvät pitkät peltisarjat jatkoa aatellen. m/

Kirjoitettu

Nää on Flowtechin eikä noissa oo kyllä muuta ku paikka lambdalle..

Kirjoitettu

jotain tekemistä saastelaitteille, mikä funktio?

Vastataas vielä tähän kysymykseen: ilmapumppu painaa ilmaa näiden putkien kautta pakosarjoihin, eli tarkoituksena saada mahd. hyvin poltettua ilma/polttoaine-seosta pakoputkista. Ei vaikuta tehoon/vääntöön oli nuo putket tai ei.
Kirjoitettu

Ei vaikuta tehoon/vääntöön oli nuo putket tai ei.

 

Lisäkommentti : jos ilomapumppu ehtoopuolella on turha myöskin liittää noita putkia mihinkään. Umpeen vaan.

 

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...