HT Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Jotenkin on tuollainen alkanut kiinnostamaan. Kokemuksia kaivataan. Mitäs ongelmia jne. Kiitos.
Z-mo Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kiihottavia laitteita. Tautisen hyvännäkösiä. Kokemuksia kokonaisuudessaan noin 200 kilometriltä, siinäkin kyllä paljastu auton suurin puute: korijäykkyys jotain järkyttävän/kammostuttavan välimaastosta. Kaipaa lisäjäykistystä pohjaan kipeästi. Muutenhan täysin identtisiä laitteita kovakattosten/t-top autojen kanssa. Tuotantomäärät erittäin pieniä, joten kenties tulee nostamaan arvoa tulevaisuudessa? Nyt niitä vielä saa halvalla...
pantera Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 -91-92 Triple Blk Z28 ja alle 50k miles on ollu ittelläkin jo buy it listalla muutaman vuoden... ehkäpä se vielä kolahtaa haaviin Ja ihan sama vaikka hitsaa ja boxaa alustaan mitälie rautoja, ei näistä urheiluautoa tule. Pikkasen paranee tuunaamalla mutta,....kolukärrejä jolla ei sitte viittikkään ajaa on maailma täynnä Parhaimmillaan ne on sellasena kun ne rullas ulos linjalta. Jos haluu ralliauton niin sitte umpikattoonen hylsy ja häkki sisään
Z-mo Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Niin, en mä kyllä ainakaan keksi miten se lisääntynyt korijäykkyys sitä autoa huonommaksi muuttais? Paitsi jos joku mielii parantuneen jousituksen, vähentyneet korinitinät yms. huonoiksi jutuiksi? Itsehän en nimittäin saa hirveästi kiksejä siitä, jos vaikka ajan tuollaisella "tehtaan jäljiltä" olevalla avolla vaikkapa kanttarin yli, siinä on nimittäin pelko perseessä että katkeaako tää laitos kahtia nyt vai seuraavalla kerralla kun mennään kanttarin yli. Ei se sillä jäykemmällä korilla vielä ralliautoksi muutu.
rokzetä Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 onhan ne hienoja,camarot varsinki avona. suomen markkinoilla joutuu pulittaan yli tuplat jo avo tbi:stäki,kovempikattoseen nähden.poikkeuksia tietysti on ja nyt ostajan markkinat parhaimmillaan.
GTATL Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Niin, en mä kyllä ainakaan keksi miten se lisääntynyt korijäykkyys sitä autoa huonommaksi muuttais? Paitsi jos joku mielii parantuneen jousituksen, vähentyneet korinitinät yms. huonoiksi jutuiksi? Itsehän en nimittäin saa hirveästi kiksejä siitä, jos vaikka ajan tuollaisella "tehtaan jäljiltä" olevalla avolla vaikkapa kanttarin yli, siinä on nimittäin pelko perseessä että katkeaako tää laitos kahtia nyt vai seuraavalla kerralla kun mennään kanttarin yli. Ei se sillä jäykemmällä korilla vielä ralliautoksi muutu. Pantera vaan on tottunut ajaa kakkylalla jossa normisti kantatessa etupuskuri raapii asfalttia ja kuopan jalkeen keinutaan seuraavat 100 metria
pajalainen Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 1 avo Camaro ollu ja voin suositella , onhan se veltompi umpikoppisiin verrattuna, mutta samaa fiilistä ei saa kovakattosella. Joskus harmittanutkin kun tuli hävitettyä.
z 28 jari Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Joskus aikoinaan kun espossa oli rysäosalla oma myymälä,niin myyjä kertoi kun oli ajanut 3-g avokamarolla kanttarinyli ,ja käsi oli ollut kojelaudalla ja sormet kojelaudan/ovenvälisessä tilassa,niin oli kuulemma hyvin likistänyt sormiin siinä kanttarinkohdalla.
pantera Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Pantera vaan on tottunut ajaa kakkylalla jossa normisti kantatessa etupuskuri raapii asfalttia ja kuopan jalkeen keinutaan seuraavat 100 metria Holodenimies hilijaa Mun ei tarvi ajaa kanttareiden yli, jos tarvii teen sen jeepillä
TexFinn Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Mun ei tarvi ajaa kanttareiden yli, jos tarvii teen sen jeepillä Duulilla kun ottaa maha kiinni.
GTATL Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Kirjoitettu 2. Helmikuuta, 2012 Holodenimies hilijaa Mun ei tarvi ajaa kanttareiden yli, jos tarvii teen sen jeepillä aja varovasti sitten yli niiden kanttareiden ettei hipia karsi
HT Kirjoitettu 9. Helmikuuta, 2012 Kirjoittaja Kirjoitettu 9. Helmikuuta, 2012 Kiitos vastauksista. Asia harkinnassa.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään