Paablo Posted February 11, 2012 Posted February 11, 2012 ..käynnistyy vain konepellin alta rystysellä kopauttamalla; ei kabiinista katkaisijoita säätämällä. Eli onko tämä joku "hiilet loppu" vika, ja jos on niin saako itte tämmönen taloteknikko tätä korjattua vai ajanko huoltoon, ja vaihdatan samalla tuon ilmastoinnin? tihkuvan letkun.. (aika tuhti semmonen tuumanen ja vihreetä tihkuu läpi ohjaamoa päin)?
camaro82 Posted February 11, 2012 Posted February 11, 2012 Kyseessä -91 Firebird? Näissä on myös sellainen rele siinä puhaltimen moottorin lähellä. Tämän linkin topikissa lisäinfoa: http://forum.f-bodyfinland.com/Yabbse/index.php?topic=17908.msg228718#msg228718 Tsekkaa josko löytyis apuja.
camaro82 Posted February 12, 2012 Posted February 12, 2012 Jäi vallan tuo mahdollisuus hiilten loppumiseen huomioimatta Kyllähän tuo vika kovin siltä vaikuttais että hiilet saattais olla loppu tai jumittavat. Tuon moottorin saa kyllä purettua muttei uusikaan vissiin paljoa maksa.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now