HRA33 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Minne 2 gen autoihin yleensä on isketty valmistenumero? Iskaritolppia ei ole ja runkokin on pulteilla kiinne elikkäs vaihdettavissa.
Mika Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Mulla puuttui koko merkintä iskarintolpista, koska kyseessä on myös tuontiauto. Kaiversin runkonumeron apukuskin puoleiseen iskarintolppaan
Nova Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Eiköhän tossa ole ainoastaan siinä plakaatissa tuulilasin reunalla. Lisäksi löytyy ainakin omista kotteroista joistain peltiosista esim. tulipellissä lämppärinmoottorin alta ja takaluukun tiivisteen vierestä. Eikös tämä yksilö ollut niitä USA tuliaisia? Tuo runkonumero juttu on Suomen valtion kotkotuksia.
HRA33 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoittaja Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Tuontiauto on juu ja pitäisi ite lyödä numero mutta paikka mihin tuon numeron löisi on hiukan hakusessa.
Mika Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Mulla on kans se 3rd genissä tuulilasin alapuolella. Katsastusmies vaati sen laitettavaksi iskarintolppaan, vaikka se oli jo lukkopellissä metallilätkässä.
kj Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 tulipelti tai lattiaan penkin viereen.
Nova Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Tulipa luetua kyssäri hieman huonosti. Eli itellä on meistetty kuskinpuolelle runkoaisaan sisälokarin puolelle. Eikös katsari kerro mihin se löydään. Paikkahan pitää kohtuu hyvin olla luettavissa katsastuksessa. Mielestäni tulipelti tai kuskin penkin vierus ei kelpaa vaan pitää olla "rungossa". Tossa Novassa se on noin vaikka siinäkin on puolirunko ja se on samanlainen kuin 1 gen autoissa ja vissiin samantyyppinen on 2 gen autoissa.
Mika Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Minulle se kertoi oikeaksi paikaksi omassani iskarintolpan
gmc63 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 kävin eilen katsastuksessa niin tuli puhetta runkonumerosta ku sitä ei löytynyt kaiverrettuna :(Niin katsuri vaan totes et kyl se jossain on ku saksassaki se vaaditaan jos tuonti auto hyväksy kuiteski sen olkuperäisen siin tuulilasissa
selli Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 16. Kesäkuuta, 2005 Mullon 2genissä se siinä kuskinpuolen runkopalkissa sisäpuolella joten on suhte helppo lukea.Tosinon mullakin kulunu silleen että alkutekstistä saa selvän varmasti loppu on vain arvailua.Aina on leima tullut vaikka sen nron ovat tarkastaneetkin.
Turnn Kirjoitettu 17. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 17. Kesäkuuta, 2005 2nd.genissäkö iskaritolpat? Muln härvelissä numero stanssattu vänkärin puolelle runkopalkkiin.Kannattaa putsailla sitä ennen katsastusta koska kovasti se katsureita kiinnostaa.
bird72 Kirjoitettu 17. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 17. Kesäkuuta, 2005 meislasin kans sinne vänkärin puoleiseen palkkiin sisälokarin viereen katsastus setää varten kun menin maahantunti katsastukseen aikoinaan.
set28 Kirjoitettu 17. Kesäkuuta, 2005 Kirjoitettu 17. Kesäkuuta, 2005 Mulla se on kun takaluukun avaa niin kuskinpuolella siinä tiivisteen viereisessä pellissä
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään