Guest MS73 Posted October 9, 2012 Posted October 9, 2012 Piti alkaa autoa siirtämään talvisäilöön, mutta tuli pikku mutka matkaan. Eli startatessa kuulostaa niinkuin solenoidi naputtaisi kiinni / auki /kiinni ..........., mutta ei kuitenkaan edes yritä pyöräyttää konetta. Olisiko jollain kokemuksia vastaavasta ongelmasta? Autossa ei ole aiemmin ilmennyt minkäänlaisia käynnistysongelmia, mahdollisesti kosteutta ... mutta missä?
mopo-ukko Posted October 9, 2012 Posted October 9, 2012 Onko akussa virtaa,talvi auto teki saman lauantaina ja akku kaput.
Guest MS73 Posted October 11, 2012 Posted October 11, 2012 Akku tuosta oli tullut tiensä päähän. Liitokset tuntuis /näyttäis olevan ok ja laturi antaa virtaa tyhjäkäynnillä 14.3V. Vielä kerkeää pari päivää seurailla että pitääkö virtaa, vai onko ensi kesäksi ohjelmaa tiedossa vianhaun puitteissa.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now