Guest MS73 Kirjoitettu 9. Lokakuuta, 2012 Kirjoitettu 9. Lokakuuta, 2012 Piti alkaa autoa siirtämään talvisäilöön, mutta tuli pikku mutka matkaan. Eli startatessa kuulostaa niinkuin solenoidi naputtaisi kiinni / auki /kiinni ..........., mutta ei kuitenkaan edes yritä pyöräyttää konetta. Olisiko jollain kokemuksia vastaavasta ongelmasta? Autossa ei ole aiemmin ilmennyt minkäänlaisia käynnistysongelmia, mahdollisesti kosteutta ... mutta missä?
mopo-ukko Kirjoitettu 9. Lokakuuta, 2012 Kirjoitettu 9. Lokakuuta, 2012 Onko akussa virtaa,talvi auto teki saman lauantaina ja akku kaput.
kati Kirjoitettu 9. Lokakuuta, 2012 Kirjoitettu 9. Lokakuuta, 2012 Joo,akku tyhjä tai huono kosketus johoiss !
Guest MS73 Kirjoitettu 11. Lokakuuta, 2012 Kirjoitettu 11. Lokakuuta, 2012 Akku tuosta oli tullut tiensä päähän. Liitokset tuntuis /näyttäis olevan ok ja laturi antaa virtaa tyhjäkäynnillä 14.3V. Vielä kerkeää pari päivää seurailla että pitääkö virtaa, vai onko ensi kesäksi ohjelmaa tiedossa vianhaun puitteissa.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään