Guest MS73 Kirjoitettu 24. Joulukuuta, 2012 Kirjoitettu 24. Joulukuuta, 2012 Olisiko kukaan lähiaikoina katsastanut yhtään ameriikan tuontia suomen kilpiin? Kiinnostaisi tietää että pitääkö vielä asentaa erikseen sivuvilkut (Kun ei ainakaan tuon E-merkinnän takia tarvi vaivautua)? 4-gen Camarossahan nuot etuvilkut näkyvät myös sivulle, enkä löytänyt Trafin sivuilta mitään asetusta että missä nuot vilkut pitäisi sijaita.
pantera Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 On Pitää olla Näkyvyysvaatimus on 15 astetta taaksepäin auton pituus-suuntaisesti mitattuna
macmax Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Laitoin omaani tarrakiinnitteiset led-vilkut etulokasuojiin oven/lokarin sauman kohdalle, samoin menettelin takaheijastimen kanssa, sumuvalon kiinnitin pikaklipsillä takapuskurin alle ja heti kilvet saatuani "nips naps helvettiin"
F350 Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Laitoin omaani tarrakiinnitteiset led-vilkut etulokasuojiin oven/lokarin sauman kohdalle, samoin menettelin takaheijastimen kanssa, sumuvalon kiinnitin pikaklipsillä takapuskurin alle ja heti kilvet saatuani "nips naps helvettiin" Mutta katsastuksessa voi sit noista pompata...
Mika Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Mutta katsastuksessa voi sit noista pompata... Tarra vilkut pitäisi passata katsastuksessa, jos sitä meinaat
F350 Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Kirjoitettu 25. Joulukuuta, 2012 Tarra vilkut pitäisi passata katsastuksessa, jos sitä meinaat passaa, jos ne on paikallaan, mutta jos ne repii maahantuontikatsastuksen jälkeen veks, niin voi pompata vuosikatsastuksessa.
macmax Kirjoitettu 26. Joulukuuta, 2012 Kirjoitettu 26. Joulukuuta, 2012 passaa, jos ne on paikallaan, mutta jos ne repii maahantuontikatsastuksen jälkeen veks, niin voi pompata vuosikatsastuksessa. Siinähän se juju just onkin,,, jätin autoon suojatut pikaliittimet piuhoille ja takasumarin pallonivel telineen, joten aina ennen vuosikatsastusta napsautin releet takaisin paikalleen, koko urakkaan menee aikaa n:10 min... en halunnut otteeseen mitään merkintöjä ettei liikenteessä tulisi kysymyksiä puuttuvista vilkuista ym. Vilkkujen johdot oven ja etulokarin raosta ettei tule ylimääräisiä reikiä.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään