Hanezki Kirjoitettu 10. Maaliskuuta, 2013 Kirjoitettu 10. Maaliskuuta, 2013 Orkkis kuntoinen 5.7 v8 tpi targa automaatti siis kyseessä. Maileja kertynyt 68000, tarkotus olis nyt vajaan kuukauden päästä ottaa auto taas ajoon. ja iso huolto ekaks ja sitten leimalle.. vaihtoon menossa kaikki öljyt, antureita, sytkä osat, takapönttö+ ulostulot ja uretaanipuslat alustaan.. tarkootus olis auto pitää aikas orkkis kuntoisena..
Hanezki Kirjoitettu 10. Maaliskuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 10. Maaliskuuta, 2013 viime kesältä
GTATL Kirjoitettu 10. Maaliskuuta, 2013 Kirjoitettu 10. Maaliskuuta, 2013 paras vari heti valkoisen jalkeen spoikka on hyvassa kunnossa, onko kuidusta?
Hanezki Kirjoitettu 10. Maaliskuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 10. Maaliskuuta, 2013 kuva alkuperäinen spoikka on, ja vaihto kunnossa alkaa kyllä olemaan.. reunasta halennut ja paiseita alkaa olemaan. hankinta listalla uusi spoikka on
Hanezki Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 konehuoneeseen poikkituki hakusassa, jos jollakin jäänyt pyörimään semmonen nurkkiin..
GTATL Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 konehuoneeseen poikkituki hakusassa, jos jollakin jäänyt pyörimään semmonen nurkkiin.. Jos sulla ei ole subframe connectoreita niin kannattaa aloittaa niista ns. korin jaykistaminen, mutta jos haet race look.ia poikkituki on ihan kivan nakoinen
TexFinn Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Asiallisen nakoinen peli. Hyva etta joku viitsii sailyttaa orkkiskuntoisenakin naita vehkeita.
Z-mo Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Jos sulla ei ole subframe connectoreita niin kannattaa aloittaa niista ns. korin jaykistaminen, mutta jos haet race look.ia poikkituki on ihan kivan nakoinen Juu, mutta poikkituen olemassaolon kyllä huomaa heti, ei oo missään nimessä turha juttu.
Hanezki Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Asiallisen nakoinen peli. Hyva etta joku viitsii sailyttaa orkkiskuntoisenakin naita vehkeita.
Hanezki Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 11. Maaliskuuta, 2013 Jos sulla ei ole subframe connectoreita niin kannattaa aloittaa niista ns. korin jaykistaminen, mutta jos haet race look.ia poikkituki on ihan kivan nakoinen jep tarkotus olisi subframet kans jossakin välissä tilata. heittää linkkiä, niin voisin jo alkaa tutkiskelee minkälaiset tilaisin.
GTATL Kirjoitettu 12. Maaliskuuta, 2013 Kirjoitettu 12. Maaliskuuta, 2013 Juu, mutta poikkituen olemassaolon kyllä huomaa heti, ei oo missään nimessä turha juttu. Kylla varmaan mutta SFC vaikuttaa eniten ja "runko" kannattaa jaykistaa ensin sitten vasta hipostelee loput. Poikkituki alkaa vaikuttaa eniten kun siirtyy coil overeihin jep tarkotus olisi subframet kans jossakin välissä tilata. heittää linkkiä, niin voisin jo alkaa tutkiskelee minkälaiset tilaisin. Meika vaansi kaverin kanssa 35mm x 35mm (4mm seinama) neliskanttisesta putkesta SFC.t. Kaupasta ostettavat on vahan kookkaampaa putkea ja kun repsikan jalkatilassa ei ole hirveeti tilaa joten paatettiin tehda ihan itse Samasta putkesta vaannettiin wonderbar joka hitsattiin myos kiinteaksi.
TPI-5.0 Kirjoitettu 12. Maaliskuuta, 2013 Kirjoitettu 12. Maaliskuuta, 2013 paras vari heti valkoisen jalkeen Dark Russet Metallic On kyllä siisti peli
Hanezki Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2013 uudet nahat tulossa etupenkkeihin amerikasta. kiitokset nupalle
Hanezki Kirjoitettu 25. Huhtikuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 25. Huhtikuuta, 2013 Ponu otettu taas ajoon talvilevolta, ja huoltaa pitäisi lähipäivinä. pari lenkkiä heitetty autolla nyt, ja mihinkään auto ei kyllä kulje.. auto tuntuu laiskalta ja putkessa paukkuu.. johtunee varmaan kuluneesta jakajasta ja ettei sytkä pysy kohdallaa ja ei saa kunnolla kipinää.. jakaja ja kaikki sytkä osat kyllä menee vaihtoon.. jospa sitten jaksaisi auto taas kulkea ja loppuisi pamahtelu putkessa..
GTATL Kirjoitettu 25. Huhtikuuta, 2013 Kirjoitettu 25. Huhtikuuta, 2013 Ponu otettu taas ajoon talvilevolta, ja huoltaa pitäisi lähipäivinä. pari lenkkiä heitetty autolla nyt, ja mihinkään auto ei kyllä kulje.. auto tuntuu laiskalta ja putkessa paukkuu.. johtunee varmaan kuluneesta jakajasta ja ettei sytkä pysy kohdallaa ja ei saa kunnolla kipinää.. jakaja ja kaikki sytkä osat kyllä menee vaihtoon.. jospa sitten jaksaisi auto taas kulkea ja loppuisi pamahtelu putkessa.. Laita uutta bensaa tankkiin jos se auttais vahan
Hanezki Kirjoitettu 25. Huhtikuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 25. Huhtikuuta, 2013 uutta bensaa on laitettu tankkii ja ei tullut apuja siitä.. huomasin jo viime vuonna, että jakajan ratas oli kulunut aika paljon ja muutenkin jakaja näytti homeiselta.. joten sytkä ei varmaan pysy kohallaan homeisin/kuluneen jakajan takia.. jospa siis jakajan ja muut sytkä osat vaihtas nyt ensiksi ja kahtoisi josko auto taas jaksaisi kulkea.. itellä ei nyt muuta tule mieleen ongelmaan, kun homeinen/kulunut jakaja..
GTATL Kirjoitettu 25. Huhtikuuta, 2013 Kirjoitettu 25. Huhtikuuta, 2013 Kyllahan toi putkessa paukuttelu kertoo syttyongelmista joten uutta jakajaa vaan
Hanezki Kirjoitettu 18. Toukokuuta, 2013 Kirjoittaja Kirjoitettu 18. Toukokuuta, 2013 Vähän päivitystä tännekkin. Suuttimet, virranjakaja, tulpat+johdot, bensaregu, katti pois, ja suora putki tilalle, sytkä säädetty, uudet peräöljyt, uudet öljyt koneeseen, jarrunesteet vaihdettu. Ja auto toimii nyt tosi hyvin
Fenix Kirjoitettu 18. Toukokuuta, 2013 Kirjoitettu 18. Toukokuuta, 2013 Nyt vaan kovaa ajoa ja testaa kulkua radalle
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään