Joppe Kirjoitettu 19. Syyskuuta, 2005 Kirjoitettu 19. Syyskuuta, 2005 Minkä muotoinen/mallinen on Camaron/Ponun TPI koneen termarinkoppa? Voisiko joku ystävällisesti napata kuvan kyseisestä käikäleestä omasta autostaan, niin tietäisi minkälaisen yrittäisi hankkia. Hommasin jo yhden kopan, mutta se on ilmeisesti Corvetteen tarkoitettu, kun siinä lähtee vesiletku suoraan eteenpäin. Ilmeisesti f-bodyssä vesiletku lähtee jonkinverran sivulle, vai olenko ihan metässä? Tarviin kyseistä käikälettä tohon Camino projektiin.
Soppa Kirjoitettu 19. Syyskuuta, 2005 Kirjoitettu 19. Syyskuuta, 2005 Tuossa näkyy termarikoppa kiinnitettynä: http://barbara.kuitumaa.fi/~mpoukkan/camaro/projekti/stealthram_project/slides/IMG_1448.html ja tässä irrotettuna: http://barbara.kuitumaa.fi/~mpoukkan/camaro/projekti/stealthram_project/slides/IMG_1450.html Eli pultit ja lähtö on aika pitkälti samassa linjassa.
Joppe Kirjoitettu 19. Syyskuuta, 2005 Kirjoittaja Kirjoitettu 19. Syyskuuta, 2005 Kiitoset kuvista. Selvensi tilannetta. Alkuperäinen koppa ei tässätapauksessa käy, koska vesiletku ottaa kiinni jäähdyttinen ropeliin. Laturi on toisella puolella konetta perinteiseen tyyliin ja jos vesiletu voisi lähteä vähän sivuun oikealle keskilinjasta se klaaraisi ropelin. No, täytyy vaan metsästää sopiva koppa jostain.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään