Jump to content

Camaro vm.2000 ls1 flekti ongelma


Recommended Posts

Kirjoitettu

Nyt tarvis kovempaa tietäjää. Flektit ollut pimeenä ja selvitellyt asiaa siihen pisteeseen, että releiden "ign hot wire" liekkö heräte suomeksi on pimeänä.

Kaikista releiden pohjista. Mistä releet saavat ohjausvirtansa? Releiden pohjista lähtee oranssit johdot 3kpl ja ainakaan kabiinin puolelle en saanut niitä paikallistettua mittaamalla. Kaikissa kaavioissa johtojen tarina päättyy IGN HOT WIRE- kohtaan.

Apu olisi tervetullut. \m/

Kirjoitettu

IGN HOT meinaa että johdossa on sähkö kun autossa virta päällä.

Flektille on varmaankin oma sulake, mittaa nyt ainakin onko sulakkeen molemmilla puolilla sähköä kun virrat päällä. Sitten tietää onko vika välillä Akku -> sulake vai välillä sulake -> rele.

 

Kirjoitettu

Cool Fan 10A releille ja Cool Fan 40A flekteille,löytyy konehuoneesta.

Kirjoitettu

Joo, asia selvisi kun selvittelin sitä Amerikan poikien kanssa sähköpostilla viime yön. eli Oranssi johto lähtee samasta sulakerasiasta 10AMP(fan) sulakkeen takaa, kiemurtelee johtonipuissa ja tulee sulakkeen viereen kolmena kappaleena releiden pohjiin. vetasin johdon suoraan sulakkeen perästä releisiin ja homma alko rokkaan. Tiedoksi vielä että temppuillut ilmastointikin alkoi toimimaan samalla täydellisesti \m/

Toivottavasti on apua jollekkin vastaisuudessa.

7qdzRzc.thumb.jpg.187f14a29d508b68d0af499dd69f105b.jpg

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...