Jump to content

3gen. Orkkis Y putki


F-Jape

Recommended Posts

Kirjoitettu

Tossa mietiskelin, että minkä kokoinen alkuperäinen Y putki -89 irocissa on tai siis onko 305/350 putkessa paljon eroa? Itellä nyt Y-putki loppupää 3¨ ja pakosarjoille 2,5¨. Putkiston loppupää onkin sitten SDT cat-back 3¨.

Peltisarjoja kattellu tossa esim. Edelin TES ja siinähän on 2,5¨ haaran jälkeen, ahistaako se kumminkin? Eikös kannattaisi jättää tuo Y-putki paikalleen ja ostaa pelkkä pakosarja, silloinhan olisi parempi virtaus, vai?  ???

 

Mitäs peltisatsi vaihtoehtoja on orkkis Y-putkille?

Kirjoitettu

Ei kai se alkuperäinen Y 3" ole? 2,5 tai 2,75" pitäis olla. Ei sillä et siinä käytännön eroa olis varsinkin 305 koneessa.

Väittäisin et jos on 3" ni ei oo alkuperäinen. Sama pätee putkistoon.

Kirjoitettu

Jaa-a mikäköhä putki se on. Tää on nimittäi yhel katilla vaa...

Kirjoitettu

Jaa-a mikäköhä putki se on. Tää on nimittäi yhel katilla vaa...

kyl se orkkis on jos katinpää 3" ja pakosarjoille 2,5" ja jos y-liitos on oikeesti "T" muotonen,ahdistava tekele.Jos taas oikeesti "Y" muotonen virtaava liitos,sit voip olla joku viriputki, peltisarjat luulis tällön olevan myös.

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...