tepa Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Mistäköhän löytyis asiallisia paineilmatyökaluja harrastekäyttöön?
Jarno Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Onhan motonetissäkin noita ja jotkut toiminu jo vuosia,toiset antautunu muutamassa tunnissa..
hannux Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Taas kerran esitän että työkaluille ja -välineille perustetaan oma aihepiiri palstalle! Ellei ole hyvä idea, sanokaa, jos uskon-niin en esitä asiaa enää. OD:llä on omansa.
F350 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Taas kerran esitän että työkaluille ja -välineille perustetaan oma aihepiiri palstalle! Ellei ole hyvä idea, sanokaa, jos uskon-niin en esitä asiaa enää. OD:llä on omansa. Minusta on hyvä idea
tepa Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoittaja Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Täytyy Wurthin tuotteita vilkasta. Edellinen "rautakaupasta" ostettu paineilmaräikkä levis tunnissa. Pulttipyssy kesti pari vuotta. Olihan tossa netin kautta Boschia ,Facomia mutta oli niillä hintaakin. Niin, huonoilla työkaluilla ei saa muuta aikaan kuin sutta ja sekundaa, eli tärkeä aihepiiri.
Guest Jukka Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Täällä pohjanmaalla asuessani olen suosinut würthia ja Timo Vuorenmaa Oy:tä. Sieltä ohankitut työkalut ovat ainakin tähän asti laulaneet hyvin, pois lukien sitten omasta tyhmyydestä sattuneet rikkoontumiset.
ta-455 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Minusta on hyvä idea Niin on.
Nova Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Wurtin iskevä mutterin väännin maksaa vaan joku 500 euroa, mutta on tehokkain 1/2" väännin. Oli joku 900 Nm vääntöä. Käyttäneet kyllä tietää mistä puhun.
hannux Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kerrankin täysin OT eli AV eli asian vierestä! Piippolan vaarilla oli talo....TBI siellä, TBI täällä, joka puolella TBI, hiiala hiiala hoi Tulipa mieleen, että TiPItii-TiPItii-TiPItii-kevät on vallaton
Jake Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kerrankin täysin OT eli AV eli asian vierestä! Piippolan vaarilla oli talo....TBI siellä, TBI täällä, joka puolella TBI, hiiala hiiala hoi Tulipa mieleen, että TiPItii-TiPItii-TiPItii-kevät on vallaton niin että mitä?
Z-28 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kerrankin täysin OT eli AV eli asian vierestä! Piippolan vaarilla oli talo....TBI siellä, TBI täällä, joka puolella TBI, hiiala hiiala hoi Tulipa mieleen, että TiPItii-TiPItii-TiPItii-kevät on vallaton Nyt se kyllä sekos
Guest Jukka Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kun ottaa tuosta Hannux:n TiPItii-TiPItii:stä nuo pienellä kirjoitetut pois niin siinä sanotaan että TPI TPI TPI-kevät on vallaton. Ja tuo keskimmäinen rivi sen viestis on mun edellinen allekirjoitus
pantera Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Loytyyko boardin kayttajista laakaria?
Senior Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Patologikaan ei olisi haitaksi...
Chonder Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kun ottaa tuosta Hannux:n TiPItii-TiPItii:stä nuo pienellä kirjoitetut pois niin siinä sanotaan että TPI TPI TPI-kevät on vallaton. Ja tuo keskimmäinen rivi sen viestis on mun edellinen allekirjoitus öö.. aha. ;D
z-man Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 MAC-tools,pieni ja kevyt ja runnoo kuin sonni
Jake Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 pieni sonnin lailla runnova kalu
pantera Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Ingersol-Rand alle 200e ja on voimaa 625ftlbs
Vartsi Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Ingersoll Rand IR2135QTi, titaanirungolla. 10 vuoden kokemuksella teknisestä myynnistä teollisuuteen voin suositella, jos hinta ei oo este ja haluaa ostaa kunnon koneen. Wurthilla voi olla sama IR:n kone Wurthin omalla logolla 500 egee, mut itse oon myyny näitä teollisuuteen muistaakseni noin 370€ sis. alv. Harrastekäytössä kyllä pärjää halvemmillakin koneilla, mut köyhän ei kannata halpaa ostaa. Vanha viidakon sanonta.. http://www.irtools.com/IS/product.asp/item/2863
Guest pile Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 21. Helmikuuta, 2006 mulla on tuollainen 1/4 osa tuuman ilmaräikkä vyrtiltä maksoi paljon tarkkaa määrää en muista. toimi niin kauvan hyvin kun toimi,jostain syystä siitä katkes tuo 1/4" kara mihin hylsy laitetaan kiinni
hannux Kirjoitettu 22. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 22. Helmikuuta, 2006 Patologikaan ei olisi haitaksi... Ainakin näyttää olevan suorastaan patologista kiinnostusta jos jossain näkyy f-body. Niin, ne vääntimet. En yleensä käytä pulttipyssyä juuri muuhun kuin pyörien irrotukseen. Kiinnitykset ehottomasti momenttiavaimella, kun ei oo ittellä määrämomenttisauvaa. Noh, joissakin pakoputken irrotuksissa tietty myös hyvä. Siis laite, jolle tulee hyvin vähän käyttöä, mutta hyvä tarvittaessa.
Guest Jukka Kirjoitettu 22. Helmikuuta, 2006 Kirjoitettu 22. Helmikuuta, 2006 Purkamisessa tuo onkin kätevä tuo pulttipyssy, hoituu hommat nopeemmin. Itse en kiristäisi pyöriä pulttipyssyllä tai ainakin varmistaisin ristikkoavaimella tms, kun tuohon pyssyn momenttiin vaikuttaa niin raakasti tuo kompuran paine
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään