jatu Kirjoitettu 27. Kesäkuuta, 2019 Kirjoitettu 27. Kesäkuuta, 2019 Onko jotain paikkaa mistä saisi kohtuu ajalla tilattua Oviin FORMULA tarrat, sekä keulaan ja B-pilariin ne omat merkit? Jenkeistä saisi kyllä, mutta kestää tulla melko kauan.
TransNAM Kirjoitettu 10. Heinäkuuta, 2019 Kirjoitettu 10. Heinäkuuta, 2019 Paikallisella teipparilla teetin joskus transam- ja lintutarrat maalauksen jälkeen. Kuuklettamalla löytyi kuvat ja oikeat mitat vanhoista. Ei maksanu montaa kymppiä. Lintukuvat lienee koneella tallessa mutta Formulaa ei ole.
jatu Kirjoitettu 10. Heinäkuuta, 2019 Kirjoittaja Kirjoitettu 10. Heinäkuuta, 2019 Kysyi myös paikalliselta mainostoimistolta. Materiaali + työ 77 EUR + ALV 24% Aineistotyö 80 EUR/tunti + ALV 24% (max.1 tunti) veloitetaan erikseen. Liian arvokasta meikäläiselle. Henkisesti olen jo luopunut ovitarroista, pitää elää vaan ilman niitä toistaiseksi.
TransNAM Kirjoitettu 10. Heinäkuuta, 2019 Kirjoitettu 10. Heinäkuuta, 2019 Jenkeistä saisi kyllä, mutta kestää tulla melko kauan. Näkyy olevan ebayssä n. 80€ (+ ehkä alv) koko tarrasetti. Eihän nuo montaa päivää sieltä tuu...
jatu Kirjoitettu 11. Heinäkuuta, 2019 Kirjoittaja Kirjoitettu 11. Heinäkuuta, 2019 Tässä saattaisi olla hyvä paikka? Hitto kun tietäisi mikä virallinen fontti mahtaa olla? https://www.tarratehdas.fi/fi/
smokeybandit Kirjoitettu 12. Heinäkuuta, 2019 Kirjoitettu 12. Heinäkuuta, 2019 Ookko sie tän paikan tsekannu? http://www.tarrat24.fi/ Täs ois esmerkiks yks paikka missä ois koko sarja, tuon tiedon mukaan formula tarrat on about (tuuma koko) 26.3" x 1.8" https://www.ebay.com/itm/1985-90-Firebird-Formula-Decal-SET-9-piece-package-/253500867445 Fontti tyyliin mitä tulee niin mie ehottaisin teksti tyyleistä valkkaamaan sellaisen mikä on lähinnä alkuperäistä fonttia, tai sitten ihan oman mielen mukaan, sellainen fontti tyyli mikä omasta mielestä on hieno. Tuossa oli jotain tietoo formula fontista. https://www.thirdgen.org/forums/body/214732-what-font-formula-logo.html
jatu Kirjoitettu 12. Heinäkuuta, 2019 Kirjoittaja Kirjoitettu 12. Heinäkuuta, 2019 Juu kiitoksia. Ehdin jo tilaamaan ne pikkutarrat takapuskuriin, tuolta aiemmasta paikasta. Edullisia paikkoja kummatkin, Voi olla että jätän nuoremille ne FORMULA tarrat ovista?
smokeybandit Kirjoitettu 13. Heinäkuuta, 2019 Kirjoitettu 13. Heinäkuuta, 2019 Ei siinä mittään, ihan maku asiahan se on, että onko tarrat ovissa vai ei, fireböördit ja camarot on aina yhtä hieno oli siinä tarrat vai ei, varsinkin jos on hyvä/uusi maalipinta niin ei sellainen ihan heti tarvii tarran tarraa. Ja onhan noita tarroja aina saatavilla jos joskus sellaiset haluaa.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään