vwg4 Kirjoitettu 15. Lokakuuta, 2020 Kirjoitettu 15. Lokakuuta, 2020 Saa suositella Oulusta harrastaja ystävällistä TIG hitsaaja? yksityinen, tai yritys. Swappi projektin RST putkisto muutoksien saumat pitäs poltella kii. Tarkoitus ois itellä tahdä muutokset, ja heftailla kiinni. sitten kiikuttaa putkisto osaavalle hitsaajalle. Hitsaaja on kuitenkin hakusessa, ja mielellään muutaman sanan vaihtaisin etukäteen, jotta TIGgaus sit onnistuu.
TransNAM Kirjoitettu 15. Lokakuuta, 2020 Kirjoitettu 15. Lokakuuta, 2020 Onko tarkoitus tulla näyttely- vai käyttöväline? Ostin itelle MIGiin hapislankaa ja ihan perus hiilidioksidilla tulee aivan ok saumaa. Ei tosin ole niin nätti kun tigillä ja roiskeita tulee jonkun verran. Hiilidioksidi jättää saumaan lievän kuonapinnan, seoskaasu olisi jo parempi. Haponkestävä 0,8mm lanka n. 100€ / 5kg. Jos haluat aivan priimaa jälkeä niin ei kärsisi edes heppailla mustalla kun häiritsee rosterilla hitsaamista.
vwg4 Kirjoitettu 16. Lokakuuta, 2020 Kirjoittaja Kirjoitettu 16. Lokakuuta, 2020 käyttökampe. Ihan priimaa ei tartte olla, mut ei viitti kaikkia saumoja puikolla räkiä Siksi ulkoistus. Eli, ei ole edes micciä käytössä, invertteri puikkokone ja Esab OK 63.30 puikkoja. Noilla puikoilla heppailut. Mut ok. Kaikki ei rosteri, eli musta, lasketaan epäpuhtaudeksi.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään