Jump to content

Maalasinpas pahvit.


Recommended Posts

Kirjoitettu

Miksi ostaa mustia ovipahveja, pienessä pöhnässä meni käämi noihin harmaisiin ja kipaisin biltemasta muutaman euruon paukkumustan, vähän kädellä pyyhkäisin paskoja pois ja väriä pintaan kylmässä ulkotallissa.

 

http://img416.imageshack.us/img416/9486/pahvit9to.jpg

 

 

Vähän kun näkee vaivaa niin noistahan saisi ammattimaalarilla ja oikeilla litkuilla ihan uuden veroiset, tiedä sitten kauanko pysyisivät kun senverran liukkaalta tuntuu tuo pinta?

 

Mutta siihen nähden että hommaan menee ~5 min ja rahaa palaa pari euroa niin ihan jees ;D

 

Nyt vaan maalit pois ja tekemään kunnon pohjat niin saa maalarille nuo 8)

 

Kohta varmaan senverran kuiva että kokeilen mitä nuo autoglymin tahnat saa aikaan tuolle karhealle pinnalle :-X

Kirjoitettu

kahtoo nyt, jos on aamulla vielä maalit kiinni niin voisi harkita kiinni asentamista, jos tuo todella toimii ;D ;D Odotin parin euron tallipaukkumaalaukselta vähän huonompaa tulosta mutta vaikuttas tuo maali vaan perkule sitkeessä olevan kiinni.Tasasen värinen siitä tuli vaikka tuo valo vähän vääristääkin kuvassa. Käsittelee noilla autoglymeillä niin voi saada ihan siistin, kokeillaan :o

Kirjoitettu

väri on autossa kohillaan ;).mistä hommasit noin hienot poljinpinnat :P

Kirjoitettu

Mullakin on tollaset ovipahvit jossa on toi vinyyli-trim (tais olla vaan GTA:ssa eikä niin yleiset). Mul on vaan Beige (tan saddle) ja mustist kans haaveilen. Maalasitko samal maalil myös sen keskellä menevän kangasosan? Mut eiks siit tullu sit semmonen kova korppu?

 

Kirjoitettu

ihan samal maalil senkin vedin, ja lakatkin lenteli siihen, mut ei se mihkään kovettunut. Auton katonkin maalasin sisältä pikimustaksi ja sekin on edelleen pehmeä ;)

  • 3 weeks later...
Kirjoitettu

Mites on maali noissa vinyyliosissa pysyny? (kai se on vinyyliä se koholla oleva osa...)

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...