Jump to content

305 ja 350


vanha olds

Recommended Posts

Kirjoitettu

Mitä ulkoisia eroja on Chevroletin 305 tpi ja 350 tpi moottoreilla (molemmilla vm 1988), ts. mistä parhaiten tunnistaa kumpi on kumpi?

Kirjoitettu

Mitä ulkoisia eroja on Chevroletin 305 tpi ja 350 tpi moottoreilla (molemmilla vm 1988), ts. mistä parhaiten tunnistaa kumpi on kumpi?

 

Kurkistamalla mitä lohkon kyljessä lukee. Pitäisi kuulemma löytyä kissan kokoisilla kirjaimilla se litrakoko sieltä. Omastani ei löytynyt, mutta mulla onkin crate-engine joten voi olla että noihin ei sitä tekstiä ole enää painettu.

 

PS. Niin ja kokeilemalla reilusti sitä oikeanpuolimmaista poljinta kabiinissa, 5.7 jättää huomattavasti helpommin sitä lakua tiehen... ;D 8)

Kirjoitettu

mulla lukee koneen etupäässä oikeelle alhaalla sie lohkos 350 ei ilman tunkki kyllä nää

Kirjoitettu

Lohkon valunumerosta kyljessä ja etuoikealla vesipumpun vieressä tai vas. kannen ja rintapellin välissä lohkon päällä pitäis olla 5.x L. Valunumeron (lohkon kyljessä 3 viimeistä numeroa) perusteella saa selvitettyä esim. http://www.troublecodes.net/technical/sbchev.shtml

Niin ja ulkoista eroa ei muuta taidakaan olla kun ne numerot.

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...