Haapis Kirjoitettu 8. Kesäkuuta, 2006 Kirjoitettu 8. Kesäkuuta, 2006 Lueskelin sivuja Firebirdin virityksestä ja vastaan osui tämmöinen http://www.speedydelivery.co.uk/car-tuning-power/pontiac-firebird.shtml Liekö myöhästynyt aprillipila vai mihin tämän "potikan" toiminta perustuu - Haapis
Crisis Kirjoitettu 8. Kesäkuuta, 2006 Kirjoitettu 8. Kesäkuuta, 2006 tota vastusvirittämistä on ollut olemassa jo iäisyyden. En suosittele tuota suuntaa. Palikkaa koneeseen ja boksia säätämään niin on oikeaoppisesti tehty. Tää on niitä "kyl se pakoputki teipilläkin pysyy ylhäällä"-juttuja
406cid Kirjoitettu 8. Kesäkuuta, 2006 Kirjoitettu 8. Kesäkuuta, 2006 Noi on noita vanhoja "köyhän miehen ruiskukikkailuja". Tuon vastusvirityksen voi toteuttaa joko ilmanlämpöanturiin tai vedenlämpöanturiin. Eli kaikessa yksinkertaisuudessaan huijataan ruiskuboxia kuvittelemaan, että ilma on kylmempää tai moottori on kylmempi kuin todellisuudessa on. Tämä pistää boxin rikastamaan seosta. Eli lievästi "ryyppy" päällä.
Ponu Kirjoitettu 8. Kesäkuuta, 2006 Kirjoitettu 8. Kesäkuuta, 2006 tuolla huuto.netissä noita vastuksia kaupataan vähän joka autoon..
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään