SpedeX Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2006 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2006 Minkäslainen lambda kannattaisi ostaa seosmittaria varten? Moniko johtoinen ym... Ja mikä johto tulee mihin?
jontte Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2006 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2006 Jos ihan tavallista "kapea"kaista anturia meinaat,niin vaikka tämä BOSCH 0 258 005 729 lambda anturi,hinta 75 euroa ja näitä löytyy vaikka täältä http://www.vpv-motorracing.com/ kytkentä on, valkoiset lämmityksen plus ja maa,musta anturin maa ja harmaa lambda tieto.
SpedeX Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2006 Kirjoittaja Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2006 Mitä jos kytken sen toiseen noista alkuperäisistä lambdoista?(molemmilla puolilla ennen Y-haraa) Räjähtääkö joku? Esim tykkääkö ecm siitä jos kytken sen noin?
Teac Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2006 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2006 Riippuu mittarista. (mittarin tuloimpedanssi täytyy olla riittävän korkea ECM:n vastaavaan verrattuna ) Eli sama suomeksi; älä kytke ECM:lle menevän rinnalle. Tuskin mikään räjähtää, mutta ECM ei välttämättä pidä kytkennästäsi ellei edellä mainitsemani ehto täyty.
TransNAM Kirjoitettu 19. Heinäkuuta, 2006 Kirjoitettu 19. Heinäkuuta, 2006 Ja vaikka mittarin impedanssi olisikin ok niin ylimääräinen johto lambdassa on silti hyvä antenni häriöille. Kaikille ylimääräisille mittareille yms. on yleensä aina hyvä käyttää omaa anturia. Säästyy ajan mittaan monelta ongelmalta.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään