Jump to content

Don't Forget the Keyed Crankshaft Hub...


Guest 1994z28

Recommended Posts

Kirjoitettu

Tarkottaakohan tuo tuota lukitepalaa (mikä lie virallisesti) tuolla kampuran ja hubin välissä (tulee tuohon uraan)?

Oma pysy hyvin kasassa, ei pulmia.

 

Eikös näitä saa myös lämpösovitteella/prässättynä ilman tuota lukkopalaa eli jos sellasen ottaa pois niin voip olla ettei mene tiukkaan takasin...?

ura__1.JPG}

ura__1.JPG_thumb

Kirjoitettu

Näyttää ihan Gen1 mousen dämpperikiilauralta, LT on siis olemassa hubei kiilaural tai ilman, Gen1 on noin viidensatkun rymppi dämpperis siksi se nyt ei myöskään mee paikalleen noin vaan, kiilaura on enenmän asemointii varten kuin tehonvälitystä ja jos sovitus on löysä kiila kuluu ja pettää suuriosa kitkasta tulee myös siitä et kiinnityspultis on melkonen momentti ja puristusta tulee joku tonni.

Kirjoitettu

kumma juttu tossa -95 lt koneessa on kyllä kiilaura niin akselissa ku hubissakin mut ei sieltä mitää kiilaa löytyny ennen jakopään pyörää ja sen kiilaa ???

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...