Jump to content

kytkin luistaa


smokeybandit

Recommended Posts

Kirjoitettu

joo elikkä kytkin luistaa 87 trans amissa.jos vaikka maantiella ajelee kaheksaakymppiä ja painaa kaasua niin kierrokset nousee mutta vauhti ei juurikaan nouse.  oisko jollakin tietoa minkälaisesta hommasta on kyse ja minkähintaisesta,että tiedän sitten jotakin jos yrittävät jossakin autokorjaamoilla veloittaa ylihintaa kun menen kyselemään sieltä hintoja.

Kirjoitettu

keskikonsoli, kardaani, laatikko pois. asetelma irti ja uutta tilalle, keskitintyökalu tarvii (tulee yleensä uuden kytkimen mukana). Ärsyttävintä on saada laatikko takaisin paikalleen.  Päivän homma.

Kirjoitettu

Jep, lootan irrotuksessa ja takaisin laitossa on hyvä olla hyvä hallitunkki, jolla lootaa voi nostaa, laskea ja ennen kaikkea siirtää pituussunnassa. Loppuviimein aika simppeli homma tuo lootan irroitus/kiinnitys, vaatii vaan hieman ähellystä

Kirjoitettu

Tai jos joltain kaveriltas löytyy MP-nosturia,niin se on kans näppärä nois laatikko hommis

  • 2 weeks later...
Kirjoitettu

nyt on sitten kytkin taas kunnossa,yks tuttu laitto sen kohtuuhintaan ja sorvas vielä vauhtipyörän pinnan kun siinä oli jotain kuulemma vähän tullu kun luistavalla kytkimellä oli tullut ajeltua,vaikken pahemmin muualle ajanukkaan kun sinne pajalle mutta sinne oli matkaa yli sata kilsaa ;D aikamoista kikkailua oli sinne ajella luistavalla kytkimellä kun koitin ajella mahdollisimman varovasti :P mutta takasin tullessa ei tarvinu pahemmin varoa \m/

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...