Jump to content

2gen seisontajarru ei lukitu


Recommended Posts

Kirjoitettu

2gen seisontajarrun poljin painuu muttei lukitu kiinni, vaan palautuu samantien ylös. Vaijeri liikkuu kyllä. Jarru on ollut pitkään käyttämättä. Olisko jossain kuvaa polkimen mekanismista? Chiltonin oppaassa ei ollut  :-\

Olisi kiva tutkia kuvasta etukäteen mikä voisi olla pielessä, kun on vähän hankalassa paikassa.

Kirjoitettu

ei oo kuvaa tähän hätään... mutta kun vähän kaivat sitä sieltä esiin niin näät sen toiminta systeemin... meillä oli joskus samaa vikaa -90 grand prixissa..ei osunu "lukitus" hammastukseen ja palautu aina

Kirjoitettu

Kattelin tota Camaron kirjaa muttei siinäkään ollut kuvia. Tekstinä löytyy kyllä toi purkaus/kasaus. Ei se kyllä kovin kummonen homma ole jos vaan ei selkääsä riko siellä väännellessä :)

  • 1 month later...
Kirjoitettu

Laitetaanpa tännekin viestiä kun alkoi seisontajarru toimimaan. Paikka on tosi hankala, pitää maata kuskin penkillä selällään, pää jalkatilassa että näkisi edes jotain. Ja siltikään ei näe oikeastaan mitään. Mutta tunnustelemalla rakenne alkoi hahmottumaan ja poljinta, muita liikkuvia osia ja vapautusvipua rassaamalla ja herkistelemällä kokonaisuus alkoi toimia. Käytön puutteesta varmaan oli kärsinyt.

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...