camaro82 Kirjoitettu 20. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 20. Toukokuuta, 2008 Apuva! Camaroon tulossa aski-swappi 350 - > 700 ja tuossa seiskasatasessa ei oo noit rattaita ollenkaan. Eli olisko tietoa minkälaiset rattaat sopis? Perävälitys 2,73. Eikös noissa rattaissa oo värit minkä perusteella ne vois kattoo sopivasta autosta?
Mopo305 Kirjoitettu 20. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 20. Toukokuuta, 2008 Puhelu US-Partsiin,eikö se siellä selviä.
Marko Kirjoitettu 20. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 20. Toukokuuta, 2008 Kiinnostasko sopiva ratas siihen perävälitykseen Löytyy nimittäin ja oli tuossa th 700:ssa paikoillaan. Heittää n 4 km/h satasen vauhdissa. eli näyttää liikaa.
camaro82 Kirjoitettu 23. Toukokuuta, 2008 Kirjoittaja Kirjoitettu 23. Toukokuuta, 2008 Puhelu US-Partsiin,eikö se siellä selviä. Pitänee soittaa tai laittaa sähköpostia. SWT:ssä sanoivat että isotöinen homma selvittää
camaro82 Kirjoitettu 23. Toukokuuta, 2008 Kirjoittaja Kirjoitettu 23. Toukokuuta, 2008 Kiinnostasko sopiva ratas siihen perävälitykseen Löytyy nimittäin ja oli tuossa th 700:ssa paikoillaan. Heittää n 4 km/h satasen vauhdissa. eli näyttää liikaa. Kyllä kiinnostaa mutta nuo rattaat on pareittain eli tarviin sekä laatikon ulostuloakselin että vaijerin päähän tulevan rattaan. Onko sulla molemmat?
Marko Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Joo ei ole kuin se anturinpäähän tuleva.
98Camu Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Joo ei ole kuin se anturinpäähän tuleva. Minkä värinen sulla tuo ratas on? Olis sellaiselle tummanpunaiselle tarvis.
Marko Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Löytyy ruskea ja tummanpunainen.
98Camu Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Mitä pidät punaisella hintaa?
Marko Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 25. Toukokuuta, 2008 20€, sen muistaakseni siitä south westille maksoin kun tilasivat .
camaro82 Kirjoitettu 26. Toukokuuta, 2008 Kirjoittaja Kirjoitettu 26. Toukokuuta, 2008 Us-parts tarttis tiedon rattaiden väreistä ja hammasmääristä, muuten ei onnistu
camaro82 Kirjoitettu 26. Toukokuuta, 2008 Kirjoittaja Kirjoitettu 26. Toukokuuta, 2008 Tämmönen löyty: http://www.thirdgen.org/part-numbers-rear-end-gears Pitäis vaan vielä ymmärtää tuosta jotain Oliskohan niin että tuo mulle sopiva kombinaatio on: red, 17 teeth ja white? Perkule, löyty yks seiskasatasen häntä jossa onkin sininen 38-hampainen "anturi"ratas paikallaan ja kun nyt tarkemmin tuolta linkistä tavailin niin vaikuttais että se sopisi kun vaan hommaan tuon punaisen 17-hampaisen
camaro82 Kirjoitettu 27. Toukokuuta, 2008 Kirjoittaja Kirjoitettu 27. Toukokuuta, 2008 Tulipa tuossa yövuoroa paiskiessa mieleen että eihän tuolla Thirdgenillä oo eritelty mitenkään noitten rattaiden sopivuutta eri laatikoihin eli sopiskohan noi 350:sen rattaat sit suoraan tuohon seiskasataseen??
BlackZ Kirjoitettu 31. Toukokuuta, 2008 Kirjoitettu 31. Toukokuuta, 2008 Tulipa tuossa yövuoroa paiskiessa mieleen että eihän tuolla Thirdgenillä oo eritelty mitenkään noitten rattaiden sopivuutta eri laatikoihin eli sopiskohan noi 350:sen rattaat sit suoraan tuohon seiskasataseen?? Mittaa akselin paksuus ja laske hampaiden määrät niin sillähän se selviää! Ja tarkista että lukitus on samanlainen molemmissa..
camaro82 Kirjoitettu 31. Toukokuuta, 2008 Kirjoittaja Kirjoitettu 31. Toukokuuta, 2008 Mittaa akselin paksuus ja laske hampaiden määrät niin sillähän se selviää! Ja tarkista että lukitus on samanlainen molemmissa.. Ajattelin vain että olis kaikki tarvittavat kamat valmiina kun aloitan laatikkoa vaihtamaan (eli kunhan kesäloma alkaa). Ei viittis ottaa nyt tuosta häntää irti vain mittailua varten.. SWT:ltä tuo onpi tulossa (siis pun. 17 hampainen), tällä tietoa Katton sit sopiiko 350:n ratas jos ei nyt löydy
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään