Jump to content

rahisee tyhjäkäynnillä


Recommended Posts

Kirjoitettu

metallinen hankaus tai rahiseva ääni kuuluu tyhjäkäynnillä. ite oon ajatellut etta laturin tai ilmastoinnin kompuran laakeri vois olla menossa, tai sitten joku hihnan kiristin vois olla menossa. todennäköisempiä veikkauksia mista ääni tulee? välillä tota ääntä ei kyllä kuulu

Kirjoitettu

apulaite hihna irti ja kone käymään jos rahisee vielä on vika jossain syvemmällä jos hiljeni käsin pyörittelemään apulaitteita mikä niistä on syyllinen laturi ja kompura ehkä yleisimpiä vian aiheuttajia

Kirjoitettu

enpä ole kerennyt vikaa vielä tutkimaan koska tää auto on ainut käyttöauto..  mitä kautta hihnaan pääsee parhaiten käsiksi ja saako sen ihan kohtuudella irti ja takaisin? jokin ylinmääräinen ujellus on se ääni..

Kirjoitettu

Ääntä kuulematta veikkaa laturia hän.

Hihnan kiristinpyörään pääsee käsiksi alhaalta etukautta, #13 hylsyllä vetäset pyörää pikkasen alaspäin ja hihna pois. Helppoo ja nopeeta.

 

-e- http://shbox.com/1/accy_brkt.jpg

Tossa tuo belt tensioner

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...