Senior Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Elikkä vähänkin voimallisemmin jarrutettaessa jää vasen puoli jumiin ( vanteet jne. hetken kuluttua kirkuvan kuumat... ). Korjausvaihtoehdot : 1. Uusi satula kaikkineen päivineen 2. Vanhan rassausta ja herkistelyä Suosituksia henkilöstöltä otetaan vastaan.
Guest terppao82 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 eikös se vähän sillain oo, että vanhan rassailu on kyllä paljon edullisempaa, mutta toimii ehkä vain hetken. toisaalta pelkästään toisen puolen jarrusatulan uusiminen pelkästään on kans vähän kyseenalaista, koska silloin toisella puolella on hyvät jarruosat ja toisella vanhat. Itse henkilökohtasesti yrittäisin vanhaa kunnostaa ja jos uusisin, uusisin kyllä sitten kerralla molemmat puolet, kun on noi jarrut kuitenkin aika tärkeet.
Guest Redcat Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Tai sitten laittaa uudet tiivisteet vanhoihin, ensin tarvittaessa hoonaus, kuten meidän Ponulle tehtiin.
Raimo Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Vesi ja lika on saattanut jumittaa männän. Minä avaisin ja tutkisin. Vois mennä korjaus-sarjalla ja hoonauksella. Varmaan molemmat puolet kävisin läpi.
Arska Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Olisko sama kun mulla, takaa oli palat loppu ja toinen jäi aina hinkkaamaan kun jarrutti kovemmin. Palojen vaihdon jälkeen ei oo ollu enää mitään vikaa. Kumma vika, voisko olla et mäntä tuli jo niin ulos että nytkähti vähä vinoon eikä palauttanu?
Samppa Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Mulla jumitteli etujarrut kans eikä auttanut palojen ja palautin kumen vaihto. Vika korjaantui vasta vaihtamalla jarruletkut. Ne voi mennä tukkoon iän myötä.
Guest pena Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 18. Heinäkuuta, 2004 Mä ottaisin ensin ne palat irti ja kattoisin,että kaikki liikkuu(niistä palojen reunoista oon yleensä pyyhkäissyt kevyesti viilalla paskat pois samoin liukupinnoista,jos se takertelee männistä niin hätäapuna vois auttaa kun painaa huumeneulalla siitä pölysuojasta crc:tä tai vast. sisään.Jos se on käynyt pirun kuumana kannattaa tutkia palat tarkkaan ja vaikka heittokellolla mitata levyn suoruus.
Markus Kirjoitettu 20. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 20. Heinäkuuta, 2004 Mul oli buicki joskus samanlainen... jarrutti ni jäi etujarru jumiin, oli palat niin kulunu et mäntä tuli niin paljo ulos ettei kumi jaksanu enää vetää takas sitä, vaihdoin palat ja toimi ...kannattaa sit jarrurempan yhteydes pistää holkkeihin(holkit irti satulasta) ja pultteihin kupari/alumiinirasvaa!! Harvemmin toi jarruletkuista johtuu, enneminki paskasesta nesteestä
Crisis Kirjoitettu 20. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 20. Heinäkuuta, 2004 Mulla hoonattiin liikkeessä molemmat etusatulat.. Homma makso noin 100e sis tiivisteet ja uudet palat. Toiminu hyvin 2 vuotta sen jälkeen.
Senior Kirjoitettu 20. Heinäkuuta, 2004 Kirjoittaja Kirjoitettu 20. Heinäkuuta, 2004 Valitsin vaihtoehdon 1. eli uusi satula. Ehkäpä tuo jonain päivänä asennoituu paikalleen. Part Corner'issa hyllyssä, hinta 79 €. Kyselin pilan päiten myös US-Parts'ista ja kas kummaa : sama hinta.
Msk383 Kirjoitettu 27. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 27. Heinäkuuta, 2004 Mulla on aivan sama ongelma kuin seniorilla ja vielä jopa sama suunta kampeamiselle . Katsastuksessa etujarrut ottivat täysin yhtä aikaa kiinni ja tasaisesti, ei niissä mitään mutta alapallo oli jotakuinkin kypsä. Rengas klappasi vinksin vonksin ja veikkaan, että siinä on kampeamisen syy.
Senior Kirjoitettu 27. Heinäkuuta, 2004 Kirjoittaja Kirjoitettu 27. Heinäkuuta, 2004 Paitsi että allekirjoittaneen pirssi voimallisen jarrutuksen jälkeen jäi kampeamaan vasemmalle -> vasen etujarru jumissa. Parkissa myös havaitsin, että vanne on kuuma kuin etelän nainen.... Mun pirssissä jäi ihan oikeasti satula/sylinteri jumiin, nyt homma hanskassa ( uusi satula ).
GTA350 Kirjoitettu 27. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 27. Heinäkuuta, 2004 mulla oli samat oireet mutta vika oli jarruletkussa
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään