zumbar Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 No niin mulla on sitten perä muussina, kulkee vielä, mutta avattu pari kertaa ja todettu olevan niin rämä että öljyn seassakin oli metallipurua. Auto on nyt tuolla suolaisialaskuja kirjoittavassa metroautossa ja siellä perän sisuskalujen vaihto töineen maksaisi 1700e. Kuulostaa aika pahalta hinnalta, mutta onko? Ei ole mitään hajua perien hinnoista ja töiden hinnoista. Kannattaako antaa metroauton hoitaa homma tuolla hinnalla?
Msk383 Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Sanoisinko että ei helvetissä kannata! Mutta tää onkin jälleen vaan mun mielipide. Kyseleppä mitä perät ja lukkomurikka maksavat eri liikkeissä.
gmc63 Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Kyllä toi kuullostaa hurjalta hinnalta ???Ku mä oon kehunut metroautoa niin sieltä yleensä saa paremmin osan jolla on akuutti tarve ::)Muuten kannattaa ostaa muualta ;DMutta jos muualta ei saa niin sit metroauto. Mutta luulis noita periä löytyvän vaikka swt:stä
Senior Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Jo vain. Siihen sopii heittämällä joko GM:n oma 10 pulttinen tahi tuo BW:n ysipulttinen. Kysele ihmeessä jostain purkaamosta tahi alan myymälöistä ; ( South West Trade, Racers Place, US-Parts, Part Corner ). Metron hinnat hipoo sikavedätystä....
Salkki Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Käsijarrun vaijerit ovat ainoa käytännön ero. Muuten kaikki pultit jne. ovat identtisiä. Ota huomioon mahd. välitysten muuttuminen jolloin nopeusmittarin näyttämä muuttuu
Jake Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 25. Heinäkuuta, 2004 Kuulostaa aika pahalta hinnalta, mutta onko? Ei ole mitään hajua perien hinnoista ja töiden hinnoista. Kannattaako antaa metroauton hoitaa homma tuolla hinnalla? Eieieeiie metroon... hommaa "uus" käytetty perä esim. em. paikoista..
Markus Kirjoitettu 26. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 26. Heinäkuuta, 2004 Rautakumpu(US-Center), loimaalta...
zumbar Kirjoitettu 26. Heinäkuuta, 2004 Kirjoittaja Kirjoitettu 26. Heinäkuuta, 2004 Mahtaiskohan se perä kestää edes tonne loimaalle täältä pääkaupungista Olisko mitään vastaavaa paikkaa tiedossa täältä päin?
Crisis Kirjoitettu 28. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 28. Heinäkuuta, 2004 jarrut poislukien toi on todella hyvä paketti ja hyvään hintaan. MY 2c
zumbar Kirjoitettu 28. Heinäkuuta, 2004 Kirjoittaja Kirjoitettu 28. Heinäkuuta, 2004 Joo ei pahalta kuulosta paitsi ne jarrut. Mulla kun on vielä just laitettu ne takalevyjarrut kondikseen Metrossa.
Salkki Kirjoitettu 28. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 28. Heinäkuuta, 2004 Voisin ostaa tuon rikkinäisen akselin pois ilman jarruja jos se vain sopuhintaan lähtee Pääsis hieman tutkailemaan ja visioimaan tuon 9bolt:n rakennetta tarkemmin.
zumbar Kirjoitettu 29. Heinäkuuta, 2004 Kirjoittaja Kirjoitettu 29. Heinäkuuta, 2004 Puuuh, nyt alkaa jo kypsyttää, joka paikassa tosta mun peräremontista pyydetään 1500-2000e, eli se metron 1700e ei enää kuulosta yhtään kohtuuttomalta. Soittelin vielä liikkeisiin ja kyselin uutta perää tohon, niin ainakin part cornerissa nostettiin kädet pystyyn.
Ilku Kirjoitettu 29. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 29. Heinäkuuta, 2004 Eikö esim. USA-OSA:sta Heinolasta löydy käytettyä perää?
zumbar Kirjoitettu 30. Heinäkuuta, 2004 Kirjoittaja Kirjoitettu 30. Heinäkuuta, 2004 Sanoivat tuolla yhdellä korjaamolla, että ei kannata käytetystä, mahdollisesti pitkään lojuneesta alkaa laittamaan, kun se on keränny kosteutta jne. Parempi kuulemma vanhaan vaihtaa uudet sisuskalut.
Guest DARK FIREBIRD Kirjoitettu 30. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 30. Heinäkuuta, 2004 Usa-Osalla on yksi kanttariin ajettu perä(taisi olla BW).Kunnosta en tiedä muuta kuin sen että , siitä on oikeanpuolen jarru poissa ja oikea vetari vääntynyt.
Markus Kirjoitettu 30. Heinäkuuta, 2004 Kirjoitettu 30. Heinäkuuta, 2004 Toi on toi B&W perä kallis korjata jos se pamahtaa, mut sen pitäis olla vahva...GM:n 10 pulttinen on halvempi korjautella...
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään