Tapio.L. Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2009 Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2009 Tuossa sateiden saavuttua ilmeni pienoinen ongelma, pelkääjän jalkatilaan tulvii vettä. Tulee kick panelin takaa eli onko se nyt sit raitisilmakanava tai vastaava? Purin paneelin pois ja sen takana oleva "kotelo" oli aivan täysi havua ja lehteä etc. Veden varmaan kuuluisi juosta tästä läpi helmakoteloon ja siellä kaiketi reikä josta ulos? Nyt kun havut on poistettu ja vesi pääsee helmakoteloon niin tulee kysymys millä tiivistää tämä kick paneelissa oleva "räppänä" takaisin paikalleen. Alunperinhän tuossa on jotain todella paksua ja tahmeaa tiivistemassaa, mutta kelpaako esim nykyaikaiset tiivistemassat? Esim Sialla on yksi massa jossa ei ole juurikaan liimaavia ominaisuuksia.
BlackZ Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2009 Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2009 Tuossa sateiden saavuttua ilmeni pienoinen ongelma, pelkääjän jalkatilaan tulvii vettä. Tulee kick panelin takaa eli onko se nyt sit raitisilmakanava tai vastaava? Purin paneelin pois ja sen takana oleva "kotelo" oli aivan täysi havua ja lehteä etc. Veden varmaan kuuluisi juosta tästä läpi helmakoteloon ja siellä kaiketi reikä josta ulos? Nyt kun havut on poistettu ja vesi pääsee helmakoteloon niin tulee kysymys millä tiivistää tämä kick paneelissa oleva "räppänä" takaisin paikalleen. Alunperinhän tuossa on jotain todella paksua ja tahmeaa tiivistemassaa, mutta kelpaako esim nykyaikaiset tiivistemassat? Esim Sialla on yksi massa jossa ei ole juurikaan liimaavia ominaisuuksia. Ookko varma ettei oo jähytysnestettä ja kenno rikki särki??
Tapio.L. Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2009 Kirjoittaja Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2009 Ookko varma ettei oo jähytysnestettä ja kenno rikki särki?? Joka tulee jalkatilaan ainoastaan sateella ja kun auton päälle kaataa vettä?
rstuning Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2009 Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2009 Joka tulee jalkatilaan ainoastaan sateella ja kun auton päälle kaataa vettä? Sekä sisältää: "havua ja lehteä"
Nova Kirjoitettu 8. Heinäkuuta, 2009 Kirjoitettu 8. Heinäkuuta, 2009 Mites joku telttapatja minkä liimaat sinne kiinni toiseltapuolelta => helppo purkaa joskus uudestaan.
BlackZ Kirjoitettu 8. Heinäkuuta, 2009 Kirjoitettu 8. Heinäkuuta, 2009 Joka tulee jalkatilaan ainoastaan sateella ja kun auton päälle kaataa vettä? Täällä Oulussa sataa aina joten siksi en ite erottais sateisen ja sateettoman päivän eroa
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään