Jump to content

Nopeusmittarin vaijeri&lämpömittari


Recommended Posts

Kirjoitettu

Moi, on tovin ollu pimeänä toi lämpömittari ja nyt tais napsahtaa nopeusmittarinvaijeri poikki. Nopeusmittarinvaijeri irtoaa varmaan mittaristosta normaalisti, mut mites ton toisen pään kanssa? Onko jotain erityistä tiedettävää? Ja sit toi lämpömittarin anturi... Misähän mahtaa sijaita 350:sessä vanhassa letukan koneessa?

Kirjoitettu

mittaripää on vähän hankalampi,siel on klipsi kiinnitys.laatikonpää helppo,perinteinen mutteri.mutkatuki kannattaa ottaa laatikonpäästä

talteen ennen kun linkoaa vanhan vaijerin  metsään.mul ei uudes sitä ollu.vanhaan vaijeriin kantsii sitoa naru ennen kun vetää pois kabiinista konehuoneeseen,helpottaa uuden asentamista.l-mit.anturi kuskinpuolen kannessa pakosarjojen välissä.

Kirjoitettu

Kiitokset. Siinähän tulikin jo kaikki tarpeellinen tieto.  m/

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...