driv3r Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 olikos tuossa mitään hankaluuksia, vedenkierto läppärungolta poistettu. monellako pultilla kiinni. joutuuko laittaan uuden tiivisteen.. ei menny ihan putkeen kone remppa
Mika Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 Alkoiko jostain vuotamaan tms...
driv3r Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 Kirjoittaja Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 Alkoiko jostain vuotamaan tms... ei mitään vuotoja mutta prkl, yhdeltä pytyltä nostaja irti ja toiselta työntötanko irti, tippu vissiin kampi kammioon ja apuja tosiaan tarvis tähän hommaan onkohan aiheuttanut tuhoja missä järjestyksessä työ kannattaa tehdä.
Nova Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 Tuolta löytyy muutama kuva imusarjan irroituksesta ja sanallinen kuvaus. http://www.cadillacforums.com/forums/5-0-5-7/98246-lt1-intake-replacement.html Nostaja ja hämähäkki kannattaa tarkistaa vaurioiden varalta. Työntö tanko voi olla hankala saada alakautta ulos kun koneessa on Cantonin loiskelevy. Jos se nyt on edes tippunut. Perusresepti: Suuttimen johdot ja muutkin mitä tulee imusarjaan Laturin tuki pois imusarjasta ja akku sitä ennen tietysti egr solenoidi koneen takaa imusarjan pulteista pois läppärunko pois Alipaineletkut irti 10 pulttia irti imarista=> imusarja nousee sivuun. Ei tarvii bensalinjoihin koskea kun nostaa sen siihen kuskinpuoleine sisälokarin päälle.
driv3r Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 Kirjoittaja Kirjoitettu 24. Syyskuuta, 2009 päivän hyvä työ tehty. imusarja irroitettu, työntötanko löytyi vääntyneenä, vakio tönäri tilalle, imusarja takas, venat säädetty, käy paremmin kuin pitkään aikaan, venttiilien lukitukset oli löystyny monesta minkä takia sieltä oli romut irronnu. huomenna öljyt vaihtoon ja ..huoh jospa tämä tästä vielä rockkaa
Nova Kirjoitettu 25. Syyskuuta, 2009 Kirjoitettu 25. Syyskuuta, 2009 On näköjään ollut muillakin ongelmia Compin keinujen polylockien lukituksen kanssa. http://www.mustangsandmore.com/ubb/Forum12/HTML/006804.html "Got this from a Harland Sharp tech when I was replacing a busted rocker arm stud. Turn the nut until you find the desired lash; then with your box wrench, back it off a an eigth to a quarter turn; then tighten the set screw and as you feel the tension on the set screw, at the same time tighten both the polylock nut and the set screw. Your polylock nut should end up where your desired lash was before backing it out a quarter turn. Re-check with feeler. The problem you get when you just tighten up the set screw by itself is if you take a wrench to the polylock and try backing it out, it EASILY backs out with very little effort. TRY IT!! He told me to try it and I did. It backed out effortlessly and I was sold on what the Harland Sharp tech told me to do. You NEED to JAM both those suckers into the stud!! Erik" Tommonen vinkki löytyi tuolta. Compin ohjeessa ei puhuta mistään tommosesta mitään eikä momenteista. http://www.compcams.com/Technical/Instructions/Files/250.pdf Tuota oheista metodia kannattaa näköjään käyttää kun ne ei normi jutuilla pysy kiinni.
driv3r Kirjoitettu 13. Lokakuuta, 2009 Kirjoittaja Kirjoitettu 13. Lokakuuta, 2009 voisko joku suomentaa yksinkertaisesti selvitettynä että mitä tuo nyt tarkoittaa kun on ollut vielä hieman polylockien löystymistä ilmassa.. ..alempana kerroin että laitoin vakio tönärin tilalle, niin ilmeisesti se ei toimi jäykkien venttiilijousien kanssa kun se työntötanko löytyi 3 osassa
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään