Jake Kirjoitettu 7. Maaliskuuta, 2010 Kirjoitettu 7. Maaliskuuta, 2010 vein kannet paikalliseen koneistamoon jossa tarkkana miehenä huomasivat että kannet on 'pullollaan', eli kansitasojen keskikohta on koholla reunoihin nähden jopa 0.1mm. Koneistaja tietty soittelee että ei näitä samaan malliin saa vedettyä, eli suoraa tulee jos hän ne vetäse.. Ovat ilmeisesti jo tehtaalta koneistettu noin, olisiko tuolla jokin tarkoitus miksi näin? Vaikea uskoa että virhettä noin paljon. Ja lämpövikahan taittaa kansia montullepäin.. eli ei ole käytössä syntyneet muodot.
Jake Kirjoitettu 7. Maaliskuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 7. Maaliskuuta, 2010 Markun kans puhuin ja eräät toisetkin afr:n kannet on samalla lailla pullollaan Laitoin afr:lle mailia asiasta, katotaan mitä vastaavat. Mutta jokatapauksessa ne nyt täytyy koneistaa että saa muutaman cc:n pois niin suoraanhan se sitten tulevat. En mitannu vanhan koneen kansitasoja, tai ohjaintappeja tsekannu.
Samppa Kirjoitettu 8. Maaliskuuta, 2010 Kirjoitettu 8. Maaliskuuta, 2010 Jännä homma sillä tuollain ne mun kannet oli kans taipunu. Siinä oli kansipahvikin hieman vuotanu.
Jake Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2010 AFR ei ole vastannut, eikä ilmeisesti tulekkaan vastaamaan mitään. Kannet on vedetty sitten suoraksi täällä suomessa kun jenkit ei näköjään osaa
GTATL Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2010 Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2010 AFR ei ole vastannut, eikä ilmeisesti tulekkaan vastaamaan mitään. Kannet on vedetty sitten suoraksi täällä suomessa kun jenkit ei näköjään osaa sun lohkos on kierossa
Jake Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2010 sun lohkos on kierossa hah
68corvette Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2010 Kirjoitettu 13. Maaliskuuta, 2010 Minulla on ollut joitain Edelbrockin kansia työn alla, niin uusissa samalla tavalla pullollaan siitä sylinterien välistä keskeltä. Periaatteessa kymppi menee vielä toleransseihin, ihmettelin itsekin tuota samaa.. mutta kyllä se massapahvi antaa periksi ja parempi noin kuin että tuosta kohtaa lontollaan =)
Ilku Kirjoitettu 16. Maaliskuuta, 2010 Kirjoitettu 16. Maaliskuuta, 2010 Ei nuo AFR:ät taida ollakaan sitten niin hyvät, kun niiden on ymmärretty olevan.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään