cam68 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 juu pojan kanssa lähdetään ens.maanantaina 12.7 pikku reissu heittää Camarolla ja mennään ns. pitkällä aikataululla eli pysähdellään silloin kun siltä tuntuu.. Tohmajärveltä startataan ja määränpää maanataina Lahti. Tiistai aamuna aikaisin sit Lahti -Hämeenlinna. mitäs mukavia paikkoja olis tuossa 6 tien varrella ja sitten Kouvola-Lahti välillä missä pysähtelis.. Eka stoppi on luultavasti Simpele siellä käydään kurkkaamassa yhtä 615cid 67 avo Camaroa sen jälkeen Imatra-Lappee-Kouvola ja Lahteen illaksi.. Aikaa varataan vähintää 8h tuohon maanantai päivän etappiin kilometrejä tulee n.360km eli rauhallisesti ajellaan ja pysähdellään jäätelölle ja limulle tasaisin väliajoin.. mutta välttämättä ei esim.Viipurinportin ABC innosta vinkkejä tännepäin.. jos joku haluaa kahvit tarjota kotonaan ja on reitillä eikä poikkea kauheasti pääväylältä niin kutsusta voidaan pistäytyä T:Harri ja Arttu 9v
balez Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 en nyt kysymykseen vastaa mutta prkl tällänen piti tehdä itsekkin mutta väliin jää taas tänä vuonna kun ei jaksa yksin kurvailla ei muuta kun usvaa pönttöön ja hauskaa reissua
Z-mo Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 en nyt kysymykseen vastaa mutta prkl tällänen piti tehdä itsekkin mutta väliin jää taas tänä vuonna kun ei jaksa yksin kurvailla ei muuta kun usvaa pönttöön ja hauskaa reissua Jos roadtrip kiinnostaa, niin lähe pykälään niin mennään ulkoiluttaa sitä Espanjaan. Meinaan vetästä kyllä joku kesä kunnon HC roadtripin. Menis moikkaa porukoita epsanjaan ja kiertelis ja kaartelis Camarolla vähän eurooppaa siinä mennessä ja tullessa.
balez Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Jos roadtrip kiinnostaa, niin lähe pykälään niin mennään ulkoiluttaa sitä Espanjaan. Meinaan vetästä kyllä joku kesä kunnon HC roadtripin. Menis moikkaa porukoita epsanjaan ja kiertelis ja kaartelis Camarolla vähän eurooppaa siinä mennessä ja tullessa. kiinnostaa.. ens kesän vois ottaa tavotteeks? reilusti hjuumoria, asennetta, rahaa ja aikaa.. vois olla aika maukas retki kyllä, tytöt mukaan vai ei?
Nova Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Jos roadtrip kiinnostaa, niin lähe pykälään niin mennään ulkoiluttaa sitä Espanjaan. Meinaan vetästä kyllä joku kesä kunnon HC roadtripin. Menis moikkaa porukoita epsanjaan ja kiertelis ja kaartelis Camarolla vähän eurooppaa siinä mennessä ja tullessa. Asiaa. Voisin ehkä olla mukana jotenkin. Lähen elokuussa katsastaa mestat valmiiksi fillarilla...
z 28 jari Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Lahdessa jos kerran käytte,niin Ojalan Jukan dynon kautta(BB motors)Pätevä ukko säätään kaasareita.
Z-mo Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 kiinnostaa.. ens kesän vois ottaa tavotteeks? reilusti hjuumoria, asennetta, rahaa ja aikaa.. vois olla aika maukas retki kyllä, tytöt mukaan vai ei? Ens kesä vois olla ok. 4 viikon reissu, pari viikkoa matkoihin/pari viikkoa espanjassa tai sitten viikko espanjassa ja 3 viikkoa matkoihin, jotain tommosta. Vois jopa ottaa teltat mukaan, jos haluais alkaa sniiduilee ja jos rahat ei riitä ku bensaan. Tytöt voi olla vähän pakko ottaa mukaan, mulla ainakin alkais henkilökohtainan 3. maailmansota jos lähtis ilman. Asiaa. Voisin ehkä olla mukana jotenkin. Lähen elokuussa katsastaa mestat valmiiksi fillarilla... Otat avon pois myynnistä, se nippuun ja baanalle.
balez Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Tytöt voi olla vähän pakko ottaa mukaan, mulla ainakin alkais henkilökohtainan 3. maailmansota jos lähtis ilman. hyvä, nyt enään auton pakkaaminen ja reissun suunnittelu.. mikä on teltta? jos tytöt lähtee mukaan niin mun auto on täynnä vaatteita ja varaosia jo.
kati Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Lahdessa jos kerran käytte,niin Ojalan Jukan dynon kautta(BB motors)Pätevä ukko säätään kaasareita. Jos tarvetta Ossin pajalla käyä,sopii,mut sit Satamaa kaffeelle(minä tarjoon) jos käy aikataulut.
cam68 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Jos tarvetta Ossin pajalla käyä,sopii,mut sit Satamaa kaffeelle(minä tarjoon) jos käy aikataulut. toivotaan että ei reissussa tarttee millään pajalla käydä kun korkeintaan kattelemassa.. juu kyllä aikatauluun sopii ollaan tutuilla yötä ja luultavasti n.klo 16-19 Lahdessa perillä.. Aamull aikaisin sit jatketaan matkaa Hämeenlinnaan..
Nupa Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Eihän Keravalla kylläkään mitään nähtävää ole, mutta...
IrocRocks Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Sen verran kotipaikka Imatraa pitää kehua et ainoa mitä kannattaa Imatran kohdalla tehdä on painaa kaasua... Vitsi vitsi... Hyvää ja turvallista roudtrippiä! Pitää itsekkin toteuttaa tuo joskus.
cam68 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Sen verran kotipaikka Imatraa pitää kehua et ainoa mitä kannattaa Imatran kohdalla tehdä on painaa kaasua... Vitsi vitsi... Hyvää ja turvallista roudtrippiä! Pitää itsekkin toteuttaa tuo joskus. juu Imatran ohi kyllä pääsee nopeesti siellä kyllä aikoinaan tullu käytä useinkin kun kaveri oli opiskelemassa ja tais siellä joskus tulla jonkun lyylinkin luona pistäydyttyä muutaman kerran olishan siellä koski katsottavana jos sattuisi juoksutukset.. eihän tää reissu nyt tule mikään mahtimatka tule olemaan ehkä n.1000km mutta voisin luulla että tuolle 9v junnulle ikimuistettava kuitenkin.
IrocRocks Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 5. Heinäkuuta, 2010 Ihan varmasti on ikimuistoinen reissu pojalle! Tossa muuten ajat juoksutuksille jos kiinnostaa... http://tapahtumat.ekarjala.fi/?option=com_events&task=view_event&id=7051
apa Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 7. Heinäkuuta, 2010 En osannut lukea ekasta viestistä, mikä päivä olet Lappeenrannan kohdalla, mutta huomasin toiselta foorumilta, että tiistai-iltaisin täällä päin on jonkunlaista jenkkikokoontumista: http://www.overdrive.fi/tapahtumat/tapahtuma.php?id=111761 Kuutostiellä Lpr:stä etelään ABC:tä hauskempia pysähdyspaikkoja on Museotila Tuulimylly joku 10 km Luumäeltä etelään ja Kymen paviljonki Korialla, just sen jälkeen kun kutonen kääntyy Helsinkiin.
cam68 Kirjoitettu 9. Heinäkuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 9. Heinäkuuta, 2010 keli näyttää alkuviikolle aika kuumalta.. mietin pitäisiköhän startata sunnuntai illalla liikkeelle niin olis viileempi keli ajella.. tosi kaiken maailman pörriäisiä lentelee sitten sitäkin enemmän ja auton keula ja aika rivon näköinen pienenkin ajelun jälkeen
Rale Kirjoitettu 9. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 9. Heinäkuuta, 2010 jos aikaa ja mielenkiintoa löytyy. tuu poikkeamaan meidän talleilla "hangovers ameican cars&bikes", lpr:ssa. noin 3km 6tiestä joka ohittaa lpr:n.
cam68 Kirjoitettu 10. Heinäkuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 10. Heinäkuuta, 2010 jos aikaa ja mielenkiintoa löytyy. tuu poikkeamaan meidän talleilla "hangovers ameican cars&bikes", lpr:ssa. noin 3km 6tiestä joka ohittaa lpr:n. kyllähän sitä mielenkiintoa ja aikaa on.. mites päiväs aikaa onko paikalla ketään?? hiukka huolestuttaa sääennusteen lämpötilat että miten lootassa ja kiukaassa kestää lämmöt kurissa..
cam68 Kirjoitettu 11. Heinäkuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 11. Heinäkuuta, 2010 startti aamulla klo.4.30.. yritetään vältellä mahdollisia helteen tuomia lämpöongelmia ja lähdetään varhain liikenteeseen.. Maanantain määränpää Lahti.
cam68 Kirjoitettu 14. Heinäkuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 14. Heinäkuuta, 2010 reissu takana tasan 1000km tuli matkaa josta tämän paluu päivän osuus n.530km.Camaro kesti hyvin helteen vaikka eilen Hämeenlinnassa oli +34 ja tänäänkin +33 melkein kokomatkan.. kuski ja kartturi kärsi kuumuudesta enemmän kuin vanhus.. pistäydyttiin tsekkaamassa tulomatkalla Tarmon UPEA projekti kun ei jatkanut meidän kotimatkaa kuin muutaman kymmenen km.. bensaa (98:sia ja Vpowria) paloi kohtuulliset 200l matkalla
HFB Kirjoitettu 14. Heinäkuuta, 2010 Kirjoitettu 14. Heinäkuuta, 2010 bensaa (98:sia ja Vpowria) paloi kohtuulliset 200l matkalla nonni, kyllä olis päässy tiisselifarmarilla paljo halvemmalla, mutta ilmasto ei vahingoitunut kun maksoit veroja bensan muodossa reilusti pitäs itekkin tehdä roadtrip johonki länteen vaikka, kunhan tulis sopiva aika
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään