Z 28 convertible -94 Kirjoitettu 29. Lokakuuta, 2010 Kirjoitettu 29. Lokakuuta, 2010 Kun tuolta takapäästä nyt on jotakin kumminkin hajalla ja ajattelein sit, että jos vaihtas koko akselin sinne, ni mitähän näistä suosittelette? välitykseksi haluaisin 3,73 ja seuraava vaatimus on että pitäs kestää ainaski 500hv / 700nm vaikka autosta ei tuollasia määriä löydy, ni koskaanhan ei voi tietää onko nää ihan kokonaisia paketteja, eli senku lyö kiinni, vai pitääkö viedä vielä pajalle, että laittelevat rattaat yms. kiinni kyselin vuos sit et jos oisvat vaihtaneet ton tiheemmän välityksen ja detroitin lukon autooni ni ois töinee tullu maksamaan 1400,- näissä ny vissii ois muutenkin kestävämpää osaa, vai olenko ihan väärässä ( ku ei oikein ymmärrä näistä mittään ) nii ja tossa linkki mist kattelin http://www.summitracing.com/search/year/1994/make/CHEVROLET/model/CAMARO/Part-Type/Axle-Assemblies/?Ns=Rank|Asc&page=1 vai miten mun kannattas edetä asiassa? haluisin ny kerralla hyvän ja kestävän, ettei tarvitsis enää siihen ikuna puuttua ny on vissii vetari korkannu ja perä on paukkunu jo 2v jyrkissä käännöksissä
Senior Kirjoitettu 29. Lokakuuta, 2010 Kirjoitettu 29. Lokakuuta, 2010 Kyseles tuolta : http://amerides.nettisivu.org/
Juhani LS1 Kirjoitettu 29. Lokakuuta, 2010 Kirjoitettu 29. Lokakuuta, 2010 vaihda/vaihdata peräöljy oikean laatuiseen ja kitkanmuuntoaine se pikkupullo mukaan sinne. tarkista samalla pyörän laakerit. vakioperä 7,5" 10B kestää 500hp/700nm automaatin kanssa jos käytät vain katurenkaita, mitkään kumit ei välitä noita tehoja normaaliin asfalttiin. jos menet liimaradalle slikseillä hajoo vakioperä todnäk. samantien, hiukan kiristetyn konee se kestää ongelmitta. GM12B kestää rakennettuna helposti 700hp 800nm sliksien kanssa , 9" ford on vielä parempi. Jos et käytä 10-15tE koneeseen et tarvii kumpaakaan.
-vellu Kirjoitettu 29. Lokakuuta, 2010 Kirjoitettu 29. Lokakuuta, 2010 Tässä oilisi yksi vaihtoehto valmiina ajoon: http://forum.f-bodyfinland.com/Yabbse/index.php?topic=42119.msg415471#msg415471 Kestänyt hyvin noin 500 hp. Listauksesta näet samalla mitä kannattaa teettää jos haluat nykyisen peräsi vahvistaa.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään