eo2731 Kirjoitettu 30. Lokakuuta, 2010 Kirjoitettu 30. Lokakuuta, 2010 94 Trans am ja hakusessa olis vesiletku systeemi pienine osineen, tarkemmin letku systeemi kannesta kanteen ja sitten yhta putkea takas syylariin. GM ei kuulemma enaa toimita ko osaa ja minun meni rikki purkaessa, kenties voi korjata mutta jos jollain tietoo mista sais tai ylimaarinen niin kiinnostusta on.
Kake Kirjoitettu 31. Lokakuuta, 2010 Kirjoitettu 31. Lokakuuta, 2010 http://shbox.com/1/95-97_hoses.jpg Tarkoitatko kuvassa ylälaidassa näkyvää metalliputkiviritystä jossa on banjo systeemillä kannet toisissaan kii ja apparin puolella venakopan päältä syylarille? Purkuosana pitäs löytyä, viimeistään jenkeistä, näitä rakkineita on siellä paalaamot pullollaan, laita yyveetä jollekulle amerikassa asustavalle kerholaiselle Hätäpatenttina, jos sulla on ne kansiin tulevat banjopultit tallella niin marssi niiden kanssa hydrauliikkaliikkeeseen ja ota samalla kierteellä sopivat banjopultit/banjoliittimet ja tee jarruletkusta tms siihen uusi putkisto. Repsikan puolen kanteen tollanen kikkeli: http://www.catalograck.com/ImgVD/EAR/807994ERL.jpg Kuskin puolen kanteen tollanen kikkeli: http://www.bakerprecision.com/images/fcm1066.jpg Ja sit vaan letkut väliin ja sovitteella vesiletkuun kiinni syylariin päin. Helpommin sanottu kuin tehty mutta itse lähtisin tuolla periaatteella jos purkuosan löytäminen menee vaikeaksi.
eo2731 Kirjoitettu 31. Lokakuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 31. Lokakuuta, 2010 Juuri sita viritysta, muuten tuo hatapatentti ideasi nayttaa hyvalta ratkaisulta, toisaalta kun rakentelee tuollaisen "hatapatentti"systeemin niin luulenpa etta siita tulee parempi kuin alkuperainen, myos mahdollinen et vie molemmilta kansilta oman putken/ letkun syylariin kenties vesi kierto parempi kun alkuperaisessa systeemissa. Kokeilenpa etsia liittimia jostain ja katotaan kuin homma menee. Kiitosta muuten hyvasta neuvosta.
Kake Kirjoitettu 31. Lokakuuta, 2010 Kirjoitettu 31. Lokakuuta, 2010 Joo eipä sillä liene kierron kannalta mitään merkitystä että tulevatko yhteistä vai erillistä rööriä pitkin kannesta läppärunkoon tai syylariin jos läppärunko on ohitettu. Ainoa haaste tuossa rakentamisessa lienee banjoliittimien tiiveys, hyvät tiivisteet tarvii kannen ja liittimen väliin ettei valskaa, alkuperäisessä sielä on aika runsaat kumitötsät.
accident Kirjoitettu 31. Lokakuuta, 2010 Kirjoitettu 31. Lokakuuta, 2010 http://www.newgmparts.com/partlocator/index.cfm?action=getJointLocator&siteid=213815&chapter=&Sectionids=8,0&groupid=20114&subgroupid=60048&componentid=0&make=6&model=Camaro&year=1994&graphicID=MRP045&callout=14&catalogid=1&displayCatalogid=0 Ymmärsinkö oikein että kuvassa esitetty osa nro 14 on haussa? Tuolta näemmä vois löytyä
eo2731 Kirjoitettu 1. Marraskuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 1. Marraskuuta, 2010 Kiitosta vaan, Kokeillan josko loytyy, olen yrittanyt Rock Autosta ja joku toinen GM osia toimittava varaosa firma USA sta, kummatkin vastasivat etta ei ole enaa GM.n ohjelmassa ja osaa en siten saanut, kaikki muut mita tilasin tulivat ja hinta veroineen verrattuna suomi hintaan alhaisempi aika paljon. Pistan viestia ko firmalle jonka ilmoitit ja katsottan josko loytyy.
eo2731 Kirjoitettu 1. Marraskuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 1. Marraskuuta, 2010 Moi vaan kaikille jotka tata seuraavat, Ko osaa ei uutena saa enaa kun on poistunut valikoimasta, tam a oli vastaus myos "newgmparts.com... " vastasivat kylla pian.
eo2731 Kirjoitettu 2. Marraskuuta, 2010 Kirjoittaja Kirjoitettu 2. Marraskuuta, 2010 Kiitosta tiedosta, Taytyypa tassa paivan mittaan alkaa selaamaan ebay.ta
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään