Kemppi Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Elikkäs jäävät 1995 Firebirdissä siihen asentoon missä olivat kun kääntää viiksestä offille. Eivät myöskään palaudu ala-asentoon. Mitä aikaisempia vastauksia aiheeseen luin niin auttaako tuohon vain uuden pyyhkijänmoottorin vaihto?
KimmoT Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Moottori vaihtoon. Mulla oli aikaisemmin sama ongelma ja vika korjaantui uudella moottorilla. On vaan hieman pahassa paikassa vaihtaa.
Kemppi Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Kirjoittaja Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Onkos vinkkejä kuinka se lähtee sieltä parhaiten irti?
KimmoT Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Pyyhkijät irti ja ne voi olla kovassa et kannattaa käyttää ulosvetäjää. Sit tuulilasin alareunasta se muovilista irti. Moottori on semmosessa kuopassa et sinne ei oikein näe. Mut se moottori tais olla 3 pultilla kiinni. Varret on vaan painamalla kiinni moottorissa ja ne oli hankala saada irti.
Nupa Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 http://shbox.com/1/wiper_motor.jpg
Fenix Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 jos uusi moottori on arvokas, niin ota vanha irti ja pura se. Joskus mekaaninen vika tai kosketus häiriö voi olla ihan helposti korjattavissa kotikonstein
Kemppi Kirjoitettu 3. Huhtikuuta, 2011 Kirjoittaja Kirjoitettu 3. Huhtikuuta, 2011 Kiitos vastanneille! Jaahas se vaikuttaa mies vs.machine haasteelta..Jenkeillä on kiva tyyli tunkea kaikki mahdollinen samoihin kuoriin ja jemmata se sit paikkaan johon ei näe eikä sormet sovi =). Kaivan sen käteen alkuviikosta ja katton josko sen sais ehjättyä. Korjatut koneet näyttäis olevan jenkeissä alle sata taalaa kipale=ei paha
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään