Fenix Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Kirjoitettu 2. Huhtikuuta, 2011 Eli omassa tapauksessa ei kuskin puolen valot vilkkuneet vaan olivat päällä koko ajan kun laittoi ratin viiksestä vilkun vasemmalle asentoon. Apparin puoli toimi ok. Ajattelin heti että molemmille puolille on oma rele ja toisessa on vika. Samalla oli myös kuskin puolen etu parkkivalo pimeenä ja uusin sen. Tämän jälkeen alkoi myös vilkutus pelaamaan. Eli valot ovat "kytketty sarjaan". Tässä vinkki muille, jos epäilette rele vikaa. Tarkistakaa ensin muut valot
Guest taistelukissa Kirjoitettu 19. Huhtikuuta, 2011 Kirjoitettu 19. Huhtikuuta, 2011 Sama juttu itelläni tällä hetkellä. Vaan toisin päin ja molemmat parkkivalot on pimeenä. Aloin epäillä releitä, kiitos vinkistä
Hietala81 Kirjoitettu 14. Marraskuuta, 2011 Kirjoitettu 14. Marraskuuta, 2011 Mulla palaa vaan jatkuvasti ku laittaa oikealle puolelle vilkun päälle, eli ei vilkuta. Kaikki hehkut ehjiä joten taitaa ainut keino olla vaihtaa rele? ei kai näis muuta voi olla ? Niin ja miten toi vilkun ääni, tai se kliksutus jne.. on kovin vaimea, hyvä et kuulee vaik ois auto sammutettu. Mistäs se johtuu vai onko ominaisuus näissä? En kyl muista et edellisis ois näin vaimee ollu. -espi
NymiS Kirjoitettu 16. Marraskuuta, 2011 Kirjoitettu 16. Marraskuuta, 2011 Jos vasemmalle vilkku toimii niin vika ei voi olla releessä. Vika on tod näk silloin rattiputkessa olevassa vilkkukatkaisiassa.
Nupa Kirjoitettu 16. Marraskuuta, 2011 Kirjoitettu 16. Marraskuuta, 2011 Myös jarruvalot kaikki ehjiä?
Hietala81 Kirjoitettu 16. Marraskuuta, 2011 Kirjoitettu 16. Marraskuuta, 2011 Myös jarruvalot kaikki ehjiä? Pitäs olla, mutta tutkitaan asiaa ku talliin taas pääsen. Pahoin pelkään et tuo vikkukatkaisija on sit sökö, liekö kui hankala vaihtaa ? Pitäs kyl koko monitoimi viiksi uusia ku on pahoin kulunu
5.7targa Kirjoitettu 16. Marraskuuta, 2011 Kirjoitettu 16. Marraskuuta, 2011 Mulla palaa vaan jatkuvasti ku laittaa oikealle puolelle vilkun päälle, eli ei vilkuta. Kaikki hehkut ehjiä joten taitaa ainut keino olla vaihtaa rele? ei kai näis muuta voi olla ? Niin ja miten toi vilkun ääni, tai se kliksutus jne.. on kovin vaimea, hyvä et kuulee vaik ois auto sammutettu. Mistäs se johtuu vai onko ominaisuus näissä? En kyl muista et edellisis ois näin vaimee ollu. -espi maadoitukset!
Hietala81 Kirjoitettu 15. Huhtikuuta, 2012 Kirjoitettu 15. Huhtikuuta, 2012 Jos vasemmalle vilkku toimii niin vika ei voi olla releessä. Vika on tod näk silloin rattiputkessa olevassa vilkkukatkaisiassa. Nostetaas hiema ku kevät koitti. Eli ongelma on yhä , vain toiseen suuntaan vilkuttaa. Toiseen palaa jatkuvasti. Rele taitaa olla viisasta uusia varoiksi mutta miten tuo vilkkukatkaisija? onko kellään kuvaa jotta tietää mitä etsii jos tuon purkaa ? Kaikki apu tarpeen , sähköpuoli on sen verra vieras..
F350 Kirjoitettu 15. Huhtikuuta, 2012 Kirjoitettu 15. Huhtikuuta, 2012 Nostetaas hiema ku kevät koitti. Eli ongelma on yhä , vain toiseen suuntaan vilkuttaa. Toiseen palaa jatkuvasti. Rele taitaa olla viisasta uusia varoiksi mutta miten tuo vilkkukatkaisija? onko kellään kuvaa jotta tietää mitä etsii jos tuon purkaa ? Kaikki apu tarpeen , sähköpuoli on sen verra vieras.. uus rele maksaa muutaman euron, sillä kannattaa kokeilla aluksi vaikka periaatteessa se on kunnossa kun kerran toiseen suuntaan vilkkuu. Käytä kaikki polttimot irti, jos jossakin kannassa on hapettumaa, niin se voi vaikuttaa myös. En ihan heti usko että vika on vilkkuviiksessä, maavika esim takavaloissa voi aiheuttaa tuon kans. Entä jos painaa jarruja yhtä aikaa vilkku päällä?
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään